Zapalenie ucha to dolegliwość, która występuje głównie u małych dzieci w sezonie jesienno-zimowym, choć prawdę mówiąc, tej infekcji nabawić się może każdy…
To schorzenie jest najczęściej spowodowane infekcjami, bądź niedrożnością trąbki słuchowej. Narażone na nią są w szczególności osoby z osłabionym układem odpornościowym. Towarzyszy mu ból, gorączka oraz może pojawiać się cieknąca wydzielina z ucha.
Poniżej podaję Wam 3 podstawowe remedia, które bardzo skutecznie wspomagają okres „dochodzenia do siebie” przy zapaleniu ucha:
BELLADONNA
Lek stosowany w przypadku ostrego, gwałtownego rozwoju choroby. Silny, pulsujący ból sprawia wrażenie rozrywającego ucho. Dzieci doświadczające go są szczególnie wrażliwe na bodźce takie jak dźwięki, światło i dotyk oraz mają bardzo niski apetyt i zwiększone pragnienie. Ucho zewnętrzne jest jasnoczerwone, w przewodzie słuchowym, lub błonie bębenkowej nie występuje ropna wydzielina. Charakterystyczne są również dodatkowe objawy takie jak gorączka, zaczerwienienie twarzy oraz sucha skóra.
ACONITUM
Jest zwykle podawany w ciągu pierwszych 48 godzin infekcji ucha, w przypadkach jeśli pojawia się gwałtowny ból, problem pojawił się po ekspozycji na zimno i jeśli dziecko odczuwa zauważalny wzrost pragnienia. Zazwyczaj infekcji towarzyszy gorączka, a także suchy kaszel i zatkany nos. Dziecko może być niespokojne i zalęknione.
CHAMOMILLA
Lek ten podaje się w dolegliwościach, którym towarzyszą silne objawy emocjonalne – rozdrażnienie, niepokój, nerwowość, poirytowanie, a nawet epizody wściekłości. Dodatkowo występuje duża wrażliwość na dźwięki, obecność innych i ból. Dzieci mają problem ze skupieniem uwagi na jednej rzeczy, a objawy nasilają się w porze wieczornej. Mniejsze pociechy bardzo cenią sobie w tym stanie ruch – lubią być noszone na rękach, kołysane. Dodatkowe objawy to m.in. biegunka, kolki i spocone kończyny.
Pamiętaj, że przedstawione przeze mnie informacje są tylko częściowe, prawidłowo lek dla Ciebie dobierze homeopata!
Jeśli masz pytania – pisz śmiało!