Poród od strony Totalnej Biologii – część I

Moment wyjścia dziecka z łona matki ma decydujący wpływ na jego dalsze życie. Długość i trudność porodu będzie pokazywała, jakie podejście będzie miało dziecko w przyszłości do pracy i nauki.

Długość i przebieg porodu nie zawsze zależą całkowicie od Ciebie. Pamiętaj jednak, że to, jakie odczucia towarzyszą Ci podczas porodu będzie wpływało na życie Twojego dziecka. Emocje, które Ci towarzyszą zostaną wpisane do jego mózgu i będą przypominały się w różnych sytuacjach.

Z tego artykułu dowiesz się, jak z punktu widzenia Totalnej Biologii różne sytuacje oraz decyzje, które podejmujesz podczas porodu mogą wpłynąć na życie noworodka.

  • Jeżeli poród jest krótki, możliwe jest, że dziecko będzie szybko wykonywać zadania, będzie miało predyspozycję do pracy na ostatni moment oraz do wywierania na innych presji, by się pospieszyli.
  • Jeżeli poród trwa bardzo długo, istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko będzie miało tendencję do prokrastynacji, przekładania wszystkiego „na później”, będzie potrzebowało więcej czasu by wykonać jakąś czynność.
  • Jeżeli poród będzie bardzo trudny, dziecko może mieć w przyszłości wyobrażenie, że praca zabija, stąd też mogą pojawić się częste zawodowe porażki.
  • Jeżeli podczas porodu dziecko utknęło w kanale rodnym, w przyszłości może doznawać ataków paniki znajdując się w korytarzu, może także panikować w ważnych momentach życia.
  • Jeżeli podczas porodu przerażenie i panika ogarną Ciebie, Twoje dziecko w przyszłości w wielu stresowych sytuacjach może czuć się „zamrożone”, postawione pod ścianą – może nie wiedzieć, jak sobie poradzić.
  • Jeżeli poród będzie prowokowany, może się tak zdarzyć, że dziecko będzie miało problem z realizacją celów życiowych lub marzeń – będzie zwlekało dopóki ktoś go do tego nie „popchnie” i nie zmotywuje. Dziecko może też prowokować rodziców.
  • Jeżeli poród nie rozpocznie się naturalnie – nadnercza nie dadzą informacji, że już się zaczęło, a decyzję podejmie lekarz – dziecku może brakować inicjatywy w życiu. Jeżeli nie pozwolimy dziecku podjąć decyzji o przyjściu na świat, nie będzie umiało dokonywać wyborów, zawsze będzie podążać za innymi, nie odczuwając żadnej radości.
  • Jeżeli dziecko zainicjuje poród, ale w trakcie zatrzyma się akcja porodowa – w przyszłości dziecko może pomyśleć, że nie warto nic robić, bo nie wyniknie z tego nic dobrego.
  • Jeżeli podczas porodu nastąpi normalny krwotok, zastanów się, czy w rodzinie jest ktoś, kogo chciałabyś wyeliminować.
  • Jeżeli podczas porodu nastąpi duży krwotok, pomyśl, czy nie pragniesz wyeliminować relacji, związku między członkami w Twojej rodzinie (na przykład relacja Twojego męża z jego matką).
  • Jeżeli worek owodniowy nie pęknie sam, może to świadczyć o stresie związanym z wodą lub płynem – zastanów się, czy nie obawiasz się zalania, topienia, bankructwa lub innych sytuacji, które związane są z symbolem wody.
  • Jeżeli lekarz przekuwa worek owodniowy, podobnie jak przy porodzie prowokowanym, dziecko może wymagać w przyszłości pomocy osoby trzeciej, by zrealizować zadanie.
  • Jeżeli lekarz przebije worek owodniowy, a Ty nie wyrazisz na to zgody, Twoje dziecko może mieć buntowniczy stosunek wobec autorytetów, władzy. Przekłucie worka przez lekarza wbrew Twojej woli to dla dziecka atak, naruszenie.
  • Jeżeli poród jest stresujący, Twoje dziecko może w przyszłości martwić się, wpadać w panikę w stresujących sytuacjach. Może robić w życiu wszystko szybko, jak najszybciej, byle uniknąć dalszych nerwów.
  • Jeżeli poród jest opóźniony, istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko będzie musiało wykonać dużo pracy, by uzyskać dobre wyniki (na przykład w szkole).
  • Jeżeli dziecko przyjdzie na świat za pomocą próżnociągu, może się zdarzyć, że w przyszłości będzie dobrze zaczynać zadanie, ale nie będzie umiało go skończyć bez pomocy.
  • Jeżeli dziecko przyjdzie na świat za pomocą kleszczy, dziecko może zmagać się z chorobami jelit i płuc. Może miewać rozlane bóle głowy.
  • Jeżeli poród jest wypychany, jest to forma naruszenia terenu dziecka. Poczuje, jakby w jego przyjście na świat ingerował „intruz”. Jeżeli zaakceptujesz to, by uratować życie dziecka i będziesz odczuwać wdzięczność, zostanie to zapisane w mózgu i pamięci dziecka.
  • Poród pośladkowy może zdarzyć się, jeśli ktoś w Twojej rodzinie przeżył upadek na głowę, uderzył się (np. pracował na drabinie i spadł lub skakał ze spadochronem). Może również znaczyć, że nie jest to dla Ciebie i dla ojca dziecka właściwy moment na potomstwo.

Wszystkie powyższe sytuacje dotyczą porodu drogą naturalną. Jeżeli z pewnych przyczyn dziecko będzie musiało przyjść na świat poprzez cesarskie cięcie, powinna to być Twoja świadoma decyzja. Powinna także wynikać z konkretnych powodów. Decyzja o cesarskim cięciu jest całkowicie zrozumiała, jeżeli w przeszłości doświadczyłaś śmierci dziecka przy porodzie, Twoja matka zmarła przy porodzie lub pojawiły się inne, tragiczne komplikacje.

Jeżeli nie masz takich wspomnień, decyzja o cesarskim cięciu wynika nieświadomie. Oznaczać może, że odczuwasz stres związany ze swoją kobiecością.

Jeżeli decyzja o cesarskim cięciu została podjęta przez lekarza, dziecko zrozumie to jako sygnał, że podjęło decyzję o przyjściu na świat, ale nie była ona dobra. W przyszłości może mieć zatem problem z podejmowaniem decyzji lub mieć wrażenie, że to inni decydują za niego. Może podporządkowywać się innym w obawie, że jego wybór nie będzie słuszny.

Pamiętaj, że żaden z tych skutków nie jest pewny. Totalna Biologia podpowiada, co może się zdarzyć, ale nie musi. Najważniejsze jest, by dziecko przyszło na świat zdrowe. Jeżeli będziesz musiała podjąć decyzję, by ratować jego życie, powinnaś wtedy pamiętać, że ta decyzja powinna zostać podjęta bez względu na wszystko. Dziecko będzie wiedziało, że dzięki Tobie żyje i wdzięczność będzie zakodowana w jego podświadomości.

Podobne wpisy

Jąkanie

Jąkanie, czyli niepłynność mowy, dotyka ok. 1% populacji, a zaczyna się już we wczesnym dzieciństwie między 3. a 5. rokiem...

Zobać więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zatwierdź