Migrena od strony Totalnej Biologii

Przeraźliwy ból głowy, nudności, wymioty, omdlenia, zaburzenia widzenia…. To tylko kilka objawów migreny.

Jeżeli cierpisz z powodu migreny to zapewne nie raz słyszałaś, że jest to choroba nieuleczalna i przewlekła. Czy, aby na pewno?

Przygotowałam dla Ciebie całą serię wpisów na Facebooku  i instagramie, które dotyczą migreny.

W dzisiejszym poście chciałabym przybliżyć Ci temat bólów migrenowych w ujęciu Totalnej Biologii.

CO TO JEST MIGRENA?

Migrena jest to silny lub bardzo silny ból głowy, obejmujący m.in. skronie, zatoki i czoło. Do objawów towarzyszących należą nudności, wymioty, zaburzenie pola widzenia, omdlenia, światłowstręt, a nawet paraliż.

Należy pamiętać, że migrena może objawiać się u każdego w nieco inny sposób.  Częściej dotyka kobiety, ale wielu mężczyzn również zmaga się z tą uciążliwą dolegliwością.

JAKA JEST PRZYCZYNA?

Migrena jest nierozerwalnie związana z Twoim stanem emocjonalnym, poczuciem własnej wartości, spełnianiem oczekiwań.  Przyczyną bólu może być też obniżenie wartości na poziomie intelektualnym, gdy masz silną ambicję na osiągnięcie celu. Dodatkowo, powinnaś zwrócić uwagę na relację z ojcem, ponieważ sama głowa związana jest właśnie z postacią ojca.

Spróbuj odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

1. Czy porównujesz siebie z innymi, z otoczeniem?

2. Czy przeżywasz wewnętrzne wątpliwości?

3. Czy czujesz się gorsza od innych osób np. przyjaciół, rodziny?

4. Czy boisz stawić czoła problemom lub prawdzie? (wstręt przed światłem-lęk przed prawdą)

5. Czy obawiasz się zauważenia?

Jeżeli, któraś z twoich odpowiedzi, brzmi „tak”, to jest to dobry znak na drodze w poszukiwaniu przyczyny konfliktu.

DLACZEGO BOLI?

Kiedy Twój mózg przeżywa konflikt, to dochodzi w nim do drobnych uszkodzeń. Największy ból odczuwasz w fazie naprawczej, kiedy mózg zaczyna się regenerować. Następuję obrzęk, który wywołuje ból. Tak jest w przypadku każdego konfliktu, z tym, że podczas innych konfliktów wewnętrznych ból pojawia się w epileptokryzysie i czasem trwa tylko kilka sekund lub kilkanaście minut. W przypadku konfliktu obniżenia poczucia swojej wartości  o wydźwięku intelektualnym czyli tego konfliktu, który dotyczy migreny ból jest innego rodzaju i może trwać nawet kilka dni. 

CZY BÓL TO DOBRY ZNAK?

Już nie raz, uspokajałam Cię, że ból może być dobry, pozytywny. Podobnie jest z bólem migrenowym. Jeżeli boli cię głowa to Twoje ciało wysyła informację, że znajduje się w fazie naprawczej po napotkanym konflikcie.

Przyczyny konfliktu mogą być różne, ale w większości dotyczą Twojej samooceny, tego co ją zaburzyło lub obniżyło. A może nie do końca potrafisz poradzić sobie ze stresem, który podświadomie wywołują przeżycia z przeszłości? Abyś znalazła rozwiązanie, musisz nieustannie szukać odpowiedzi w ciele i świadomości.

RODZAJ BÓLU A TWÓJ STAN EMOCJONALNY?

Często rodzaj bólu może nakierować cię na przyczynę konfliktu, na to co go wywołuje. Oto kilka przykładów:

– ból, który pokrywa jedną część czaszki, może wynikać z tłumionego przez Ciebie gniewu.

– ból, który obejmuję skronie, jest odpowiedzią na to co w sobie dusisz, czego nie chcesz powiedzieć.

Charakterystyka bólu podczas napadu migreny u każdego może być opisana inaczej, ponieważ będzie on wynikał z różnych przyczyn. Ból może być określany m.in. jako kłujący, pulsujący, częściowy, całościowy.

Pamiętaj, że migrena występują zawsze po konflikcie, nie w jego trakcie. Intensywność bólu zależeć będzie od stopnia w jakim ten konflikt jest przeżywany. Migrena może trwać kilka godzin, a nawet kilka dni!

JAK UWOLNIĆ SIĘ OD BÓLU GŁOWY?

Jeżeli cierpisz na bóle głowy, to zawsze warto wykonać kilka badań.  Sprawdź czy wszystko w porządku i skup się na szukaniu problemu wewnątrz swojego ciała i duszy.

Moment, w którym odczuwasz ból może wywoływać w Tobie wiele negatywnych emocji. Rozdrażnienie, złość, bezsilność.

Przy każdym problemie, pierwszym krokiem do znalezienia przyczyny jest akceptacja obecnego stanu. Wszystkich emocji, które przeżywasz, odczuwasz. Zaakceptuj swoją dolegliwość i skup się na szukaniu.

Wyszukiwarka

Moje Ebooki

Podobne wpisy

Jąkanie

Jąkanie, czyli niepłynność mowy, dotyka ok. 1% populacji, a zaczyna się już we wczesnym dzieciństwie między 3. a 5. rokiem...

Zobać więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zatwierdź