Rak prostaty to rodzaj raka, który dotyka mężczyzn najczęściej. Mówi się, ż tylko jeden na siedmiu mężczyzn, którzy na niego zachorują, jest diagnozowany prawidłowo! To ogromny problem, zważywszy na to, że mężczyźni i tak wybierają się do lekarza zwykle dopiero w ostateczności, co jest naturalnie kolejnym dużym problemem. Czy jest inny sposób na tą złośliwą chorobę? Totalna Biologia ma pomysł! Opowiem Ci dzisiaj właśnie o tym.
PROSTATA – FUNKCJE
Gdyby nie prostata nie byłoby nas! Serio! Jest ona bowiem mocno związana z popędem seksualnym mężczyzny, który ma za zadanie oczywiście skłonić go do rozmnażania się i sprawienie, że gatunek ludzki przetrwa. Proces czysto ewolucyjny. Co więcej, prostata ma swój udział w produkcji nasienia, włącznie z płynem, w którym znajdują się i poruszają plemniki, a także płynu który nawilża i oczyszcza genitalia. Narząd ten odpowiada również za regulację pH nasienia.
Co również ciekawe, prostata anatomicznie znajduje się w tym samym miejscu u mężczyzny, co macica u kobiety.
KONFLIKTY:
– Konflikt prokreacji (rozmnażania) – mężczyzna może cierpieć z powodu braku możliwości spłodzenia dziecka. Spowodowane jest to zwykle problemami z erekcją, który pojawia się w wieku “emerytalnym” stąd też rak prostaty czesto występuje u mężczyzn “w kwiecie wieku”. Ponadto konflikt prokreacji wiąże się także niepłodnością własną lub niepłodnością partnerki. Mężczyźni doświadczają niekiedy tego konfliktu także w sytuacji, gdy ich synowie nie mają dzieci – na przykład z powodu orientacji homoseksualnej czy zwyczajnie z wyboru.
– Konflikt godowy – pojawia się, gdy mężczyzna utraci w jakiś sposób swoją partnerkę seksualną lub gdy musi o nią walczyć. Konflikt może wystąpić szczególnie wtedy, gdy rywal jest młodszy i ma „większy potencjał”.
– Konflikt płci – występuje u mężczyzn mających poczucie bycia zdominowanym, kontrolowanym lub upokarzanym przez kobietę. Innymi czynnikami mogącymi prowadzić do pojawienia się takiego konfliktu są: burzliwy rozwód, walka o opiekę nad dzieckiem, szantaże emocjonalne i finansowe.
FAZA AKTYWNA
W czasie trwania tej fazy, komórki prostaty mnożą się proporcjonalnie do intensywności konfliktu, z którym boryka się mężczyzna. Celem biologicznym tego procesu jest zwiększenie ilości nasienia, aby zwiększyły się szanse mężczyzny na zapłodnienie kobiety.
FAZA KOŃCOWA
Po rozwiązaniu konfliktu zostają usunięte komórki, które nie są już potrzebne – te, które spowodowały przerost prostaty. Materiał powstały w wyniku rozpadu guza wydalany jest wraz z moczem, który staje się przez to mętny i zwykle zawiera również krew. Może się ona pojawiać także w ejakulacie. W czasie trwania fazy końcowej mężczyzna może także pocić się w nocy.
Jeżeli faza zdrowienia jest przerywana z powodu powracającego konfliktu, przedłużający się proces rozkładu prowadzi do utraty tkanki gruczołu krokowego, czyli prostaty. Objawia się to tak zwanymi suchymi orgazmami.
Jeżeli Twój partner lub jeden z członków rodziny został dotknięty przez raka prostaty i powątpiewacie w moc medycyny konwencjonalnej w kwestii wyjścia z choroby – spróbujcie wspólnie przyjrzeć się sprawie przez pryzmat Totalnej Biologii. Zwróćcie szczególną uwagę na konflikty, które wymieniłam powyżej, a na pewno będzie Wam nieco łatwiej dojść do sedna sprawy. Oczywiście jak zawsze zachęcam do konsultacji ze specjalistą – ze mną czy też inną wybraną osobą pomagającą dojść do zdrowia za pomocą Totalnej Biologii. Każdy z nas jest indywidualnością. Nawet jeżeli masz dużą wiedzę na ten temat, specjalista zdecydowanie sprawniej i skuteczniej znajdzie konflikt i pomoże go rozwiązać.
Dużo zdrowia Wam życzę!