Biodro to kolejna część ciała, która często sprawia ból. Dlaczego tak się dzieje? Co tym razem jest powodem konfliktu? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule. Muszę przyznać, że ogólnie konflikty związane z bólami kości i stawów są dosyć skomplikowane, ponieważ dotyczą obniżenia wartości. W przypadku biodra to obniżenie wartości jest jednak szczególnie „bolesne” i konflikty są dość poważne.
JAKIE KONFLIKTY ZWIĄZANE SĄ Z BÓLEM BIODRA?
Podstawowy konflikt objawiający się bólem biodra dotyczy sprzeciwu. Sprzeciw dotyczyć może kilku różnych sytuacji. Generalnie ból biodra oznaczać może:
- konflikty związane z noszeniem dziecka,
- konflikty związane z seksualnością,
- konflikty związane z pokusami, pragnieniami.
KONFLIKTY ZWIĄZANE Z DZIECKIEM
Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć konflikty związane z noszeniem dziecka. Ból biodra uaktywnić się może w ciąży, gdy spodziewasz się dziecka, na które nie do końca jesteś gotowa i którego nie do końca chcesz. Jak napisałam na początku, biodro wiąże się ze sprzeciwem. W tej sytuacji sprzeciwiasz się zatem dziecku, ciąży.
Bezpośrednio związany jest konflikt dotyczący ojca dziecka – gdy nie do końca chcesz, by właśnie ten mężczyzna był ojcem Twojego dziecka lub uczestniczył w jego życiu, wychowaniu. Tym razem sprzeciwiasz się właśnie jemu.
Jeżeli chodzi o dziecko, staw biodrowy może także oznaczać sprzeciw wobec odejścia dziecka. Zarówno jeśli chodzi o jego wyjazd, odejście z domu rodzinnego lub w najgorszym przypadku śmierć.
KONFLIKTY ZWIĄZANE Z SEKSUALNOŚCIĄ
Jeśli chodzi o biodro, mamy do czynienia z konfliktami dotyczącymi seksualności, niestety nie chodzi tutaj o obniżenie naszej wartości przez własne ograniczenia lub brak możliwości. Jak wspomniałam na samym początku, biodro oznacza sprzeciw. Z czym kojarzy się sprzeciw wobec seksu? Gwałt, molestowanie, wykorzystywanie, wymuszanie seksu… Wszystkie te bolesne wspomnienia mogą powodować ból biodra.
Trauma związana z wymuszonym stosunkiem często powodować może poczucie zhańbienia. Poczucie wstydu tak silne, że „przenika” do samej kości biodrowej.
Ból biodra wynikać może zatem ze wspomnienia stosunku, który budzi Twoje obrzydzenie.
KONFLIKTY ZWIĄZANE Z PRAGNIENIAMI
Pragnienia, pokusy, uzależnienia którym nie potrafisz się przeciwstawić. Przykładowo może chodzić o słabość wobec alkoholu, zatem alkoholizm – niemożliwość przeciwstawienia się alkoholowi. Dotyczyć może także innych używek.
Pragnienie i sprzeciwienie się zupełnie się wykluczają. Bardzo chcesz się przed czymś powstrzymać, ale jednocześnie bardzo tego pragniesz. Chcesz, by obiekt Twojego pożądania zniknął, jednak jest to niemożliwe, dlatego cierpi na tym Twoje ciało.
Łącząc konflikt związany z pragnieniami i alkoholizm, ból biodra powodować może przykładowo wspomnienie wymuszonego stosunku z mężczyzną, który był pod wpływem alkoholu. Chodzić może ogólnie o osoby, które stają się nieobliczalne i niebezpieczne pod wpływem alkoholu.
STAW KRZYŻOWO-BIODROWY
Przy tej okazji warto wspomnieć także o konfliktach związanych z bólem stawu krzyżowo-biodrowego.
- konflikt pojawić się może, gdy w jakiejś sytuacji nie zostaniesz wybrany lub wyróżniony (na przykład w życiu prywatnym – w miłości lub w życiu zawodowym – w pracy),
- uczucie bycia niedocenionym,
- poczucie, że nikt nie docenia Twojego poświęcenia,
- poczucie, że nie jesteś wystarczająco dobry i nie zasługujesz na bycie docenionym lub wybranym przez kogoś,
- poświęcenie swojej wartości tylko po to, by zostać wybranym lub zapewnić kogoś, że podjął słuszną decyzję wybierając właśnie Ciebie.
Jak widzisz, konflikty dotyczące bólu biodra faktycznie są skomplikowane.
Jeśli dzięki temu artykułowi odnajdziesz swój wewnętrzny konflikt, bardzo mnie to cieszy. Jeśli jednak mimo wszystko potrzebujesz pomocy, wsparcia lub kogoś, kto pomoże Ci uświadomić sobie ten konflikt, zapraszam. Z własnego doświadczenia wiem, że czasami potrzebny jest ktoś, kto spojrzy na całą sytuację z zupełnie innej perspektywy i w ten sposób pomoże uświadomić, co jest przyczyną dolegliwości.
Jak zwykle proszę, daj znać w komentarzu czy artykuł się podobał i jest zrozumiały. Twoja opinia jest dla mnie najważniejsza 🙂