GRYPA W UJĘCIU HOMEOPATYCZNYM

W związku z trwającym okresem przeziębieniowym i grypowym spieszę do Ciebie dzisiaj z kolejnym postem mającym na celu wesprzeć Ciebie i Twoich bliskich. Dzisiaj chciałabym dostarczyć Ci informacji na temat wsparcia homeopatycznego w odniesieniu do grypy. Nawet jeżeli grypa na ogół nie uprzykrza Ci jesiennych miesięcy, w ramach prewencji warto poszerzyć swoją wiedzę na jej temat.

Co wiemy o grypie?

– Jest najczęstszą z wirusowych infekcji

– Co roku choruje na nią około 10% ludzkości

– Jej wirus zawiera białka, które często mutują, co niestety utrudnia ludzkiemu organizmowi walkę z nią

– Wirus grypy bardzo szybko się namnaża

– Powoduje wrażenie zimna, dreszcze, bóle mięśni, stawów, głowy i oczu oraz uczucie słabości i wyczerpania

– W okresie rozwiniętych objawów mogą występować powikłania w układzie oddechowym, w obrębie gardła oraz powikłania neurologiczne

Dzisiaj chciałabym skupić się na leczeniu faktycznych objawów i polecić Ci kilka leków, które niejednokrotnie zalecałam moim pacjentom w walce z grypą i które pomogły odnieść im sukces w walce z infekcją.

  1. Oscillococcinum

– Stosujemy gdy chory znajduje się w początkowym stadium grypy.

– Symptomy: osoba przechodząca grypę odczuwa ogólny lęk, ma zatkany nos, atakować ją też mogę bóle zatok. Ponadto jest blada i wstrząsają nią dreszcze, a objawom tym towarzyszy suchy kaszel.

– Działanie: lek pobudza w osobie chorej naturalne siły do zwalczania stanów grypowych.

  • Belladonna

– Stosujemy, gdy grypa rozwija się w sposób gwałtowny i szybki.

– Symptomy: chory cierpi z powodu wysokiej gorączki, której mogą towarzyszyć koszmary senne. Ponadto jego policzki są mocno zaczerwienione, a oczy świecące i szkliste.

– Działanie: podany przy pierwszych symptomach rosnącej gorączki i stanu zapalnego potrafi w porę poradzić sobie z gwałtownymi objawami i zapobiec rozwinięciu się bardziej poważnych dolegliwości, np. drgawek gorączkowych.

  • Bryonia

– Podajemy, gdy temperatura ciała podwyższa się stopniowo, a pojawiający się kaszel jest bolesny i nasilający się podczas ruchu.

– Symptomy: osoba chora odczuwa znaczne pragnienie oraz ma popękane usta. Grypie towarzyszą bóle ciała (także spowodowane kaszlem), chory czuje się rozdrażniony.

– Działanie: przeciwbólowe i przeciwzapalne, ułatwia odkrztuszanie, leczy kaszel i zapalenie oskrzeli.

  • Aconitum napellus

– Stosowany przy grypie pojawiającej się nagle i mającej gwałtowny przebieg.

– Symptomy: osoba przechodząca grypę ma zdecydowanie podwyższoną temperaturę ciała, męczy ją suchy kaszel. Oprócz symptomów fizycznych chory może być zlękniony i zaniepokojony.

– Działanie: przeciwgorączkowe, leczy kaszel.

  • Gelsemium

– Podajemy, kiedy chory staje się pod wpływem grypy bardzo osłabiony oraz odczuwa ogólną niemoc, nawet gdy pozostałe objawy ustaną.

– Symptomy: osoba chora odczuwa bóle kończyn, a nie odczuwa pragnienia. Towarzyszy temu uczucie ospałości, osłabienia i ociężałości oraz ciężkość i zamykanie się powiek.

– Działanie: łagodzi objawy grypowe, pomaga zwalczyć grypową bezsilność.

  • Eupathorium

– Stosujemy, gdy grypie towarzyszą silne bóle ciała.

– Symptomy: osobę przechodzącą grypę męczą bóle kostne i mięśniowe, które mogą się łączyć także z bólami oczu. Chorego atakuje wysoka gorączka i wstrząsają nim dreszcze, może pojawić się również suchy kaszel.

– Działanie: uśmierza bóle grypowe i reumatyczne.

  • Nux vomica

– Stosowany jest, gdy podczas grypy chory odczuwa mdłości i inne dolegliwości układu pokarmowego.

– Symptomy: osoba chora przechodzi gorączkę, której towarzyszą dreszcze. Zauważalne jest duże pragnienie oraz mdłości, a dodatkowo chory może czuć się rozdrażniony.

– Działanie: obniża gorączkę, uspokaja, łagodzi problemy żołądkowe.

  • Rhus tox

– Lek podawany przy grypie powodującej podwyższoną temperaturę oraz bóle kończyn, które często pogarszają się w nocy. Ból może nasilać się także w początkowej fazie ruchu wykonywanego przez chorego.

– Symptomy: chorujący na grypę odczuwa dreszcze oraz bóle ciała. Mogą pojawić się także kaszel i opryszczka.

– Działanie: łagodzi bóle mięśni i kości, działa przeciwzapalnie i zwalcza infekcje.

Powyższe propozycje remediów są oczywiście jednymi z licznych, które stosuje się homeopatycznie w obliczu grypy. Mam nadzieję, że nakreśliłam Ci jednak nieco obraz tego, które z nich powinno stosować się przy określonych objawach i jakie mają one działanie. Pamiętaj, że w obecnym okresie, przy częstym przebywaniu w zamkniętych pomieszczeniach, łatwiej jest zarazić się grypą, więc dbaj o siebie i nie wahaj się szukać w tym czasie pomocy w homeopatii i totalnej biologii ????

Wyszukiwarka

Moje Ebooki

Podobne wpisy

Jąkanie

Jąkanie, czyli niepłynność mowy, dotyka ok. 1% populacji, a zaczyna się już we wczesnym dzieciństwie między 3. a 5. rokiem...

Zobać więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zatwierdź